gototopgototop

Aktualności

 
Dėl buto energinio naudingumo sertifikato
środa, 09 stycznia 2013 15:47
There is no translation available !

Kaip teigia direktyva ES Pastatų energinio naudingumo Direktyva 2010/31/ES ir atitinkamai Lietuvos teisės aktai, statomiems, parduodamiems arba naujam nuomininkui išnuomojamiems pastatams ar pastato dalims potencialiam nuomininkui arba pirkėjui turi būti parodomas, o pirkėjui arba naujam nuomininkui įteikiamas energinio naudingumo sertifikatas arba jo kopija.

Tai reiškia, kad jei yra galiojantis daugiabučio namo sertifikatas, jis galioja visiems pastato butams ir pakanka pateikti jo kopiją, nereikia nei perrašyti konkrečiam butui nei konkrečiai sandorio datai.

Jei buto savininkas vis vien pageidauja turėti buto energinį sertifikatą, jis gali būti išduodamas viso namo energinio naudingumo sertifikato pagrindu arba atliekant tikslų buto sertifikavimą. Taip pat gali būti išduodamas tipinis buto sertifikatas, neatliekant skaičiavimų ir butui priskiriant žemiausią energinio naudingumo klasę.

Ar pastatas yra sertifikuotas, galite pasitikrinti SPSC registre:
http://www.spsc.lt/cms/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=288&lang=lt

Deja, SPSC sertifikato kopijos neišduoda dėl nuosavybės teisių, sertifikato kopiją gali išduoti arba namo atstovas arba sertifikatą išdavęs ekspertas. Surasti namą sertifikavusį ekspertą galima šiame SPSC registre:
http://www.spsc.lt/cms/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=299&lang=lt