gototopgototop

Aktualności

 
SPSC pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Belstroicentr“
czwartek, 05 lutego 2015 14:27
There is no translation available !

VĮ „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Baltarusijos rangovų atestavimo respublikine organizacija „Belstroicentr“ ir domisi kaimyninėje šalyje taikomu statybos rangovų diferencijavimu.
Baltarusijoje, kaip ir Lietuvoje, yra privalomas statybos sektoriuje dirbančių fizinių asmenų ir įmonių profesinių bei teisinių žinių įvertinimas. Pernai metais Baltarusijos statybų sektoriuje įvyko nemažai pokyčių, mat kaimyninėje šalyje įsigaliojo įsakas „Dėl statybų veiklos tobulinimo priemonių“. Viena iš naujovių – Baltarusijoje atsirado statybos organizacijų diferencijacija.
Statybos sektoriaus įmonės Baltarusijoje skirstomos į keturias kategorijas, o statiniai, pagal jų sudėtingumą, skirstomi į keturias klases. Statyti statinius, juos tyrinėti, projektuoti gali tik atitinkamos kategorijos atestatą turinčios įmonės. Generaliniams rangovams ir statybos organizacijoms keliami skirtingi reikalavimai. Pavyzdžiui, pirmos kategorijos generalinis rangovas privalo turėti ne mažiau 600 darbuotojų ir tris vadovus, kurie turi aukštajį išsilavinimą pagal savo veiklos pobūdį ir ne mažesnį kaip 5-erių metų darbo stažą. Antrosios kategorijos genrangovui keliami mažesni reikalavimai. Jam pakanka 400 darbuotojų ir 2 vadovų su aukštuoju išsilavinimu ir penkerių metų darbo stažu. Trečiosios kategorijos generalinis rangovas privalo turėti ne mažiau 100 darbuotojų, o ketvirtosios kategorijos rangovui darbuotojų skaičius nenustatytas. Panašiai Baltarusijoje diferencijuojamos ir 1-4 klasės objektų statyba užsiimančios organizacijos.
Įdomu dar ir tai, kad Baltarusijoje atestavimas yra privalomas ne tik statybininkams, projektuotojams, techniniams prižiūrėtojams, bet ir statybos objektų užsakovams, statybos objektų valdytojams. Aukščiausios, pirmosios kategorijos statybos užsakovas privalo turėti vadovą, su atitinkamu aukštuoju išsilavinimu ir ne mažesniu kaip 8  metų darbo stažu statybos srityje, ne mažiau kaip tris atestuotus projektų vadovus, kurių bent vienas turi turėti ne mažesnį kaip 10-ies metų darbo stažą.
Lietuvoje statybos organizacijos nėra diferencijuojamos, o kvalifikacinis įvertinimas, atestavimas yra privalomas tik toms įmonėms, kurios stato ypatingus statinius.
Baltarusijos rangovų atestavimo respublikinė organizacija „Belstroicentr“, be to, kad atestuoja Baltarusijos rinkoje dirbančius specialistus ir organizacijas, dar yra akredituota ir turi teisę atestuoti specialistus ir statybos vadovus darbui Rusijos Federacijoje. „Belstroicentr“ atestatai suteikia teisę dirbti Rusijos rinkoje.
Baltarusijoje atestuotų statybos organizacijų sąrašą, kuriame yra ir kompanijų iš Lietuvos, galima rasti adresu:  http://att.bsc.by/reestr