gototopgototop

Aktualności

 
Vienijami veiksmai dėl pastatų energinio naudingumo ES
piątek, 03 kwietnia 2015 09:14
There is no translation available !

2015 m. kovo mėn. baigėsi ketverius metus trukęs Europos Komisijos remiamas projektas “Suvienyti veiksmai III”, kuris buvo skirtas naujos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/31/EB 11 (9) dėl pastatų energinio naudingumo įgyvendinimui (EPBD CA III). Šiame projekte Lietuvos Respubliką atstovavo VĮ „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC).

Baigiamoji konferencija vyko Taline (Estija). Šiame renginyje dalyvavo apie 130-150 atstovų iš 28 Europos valstybių bei atstovai iš Europos Komisijos (EC). Projekto “Suvienyti veiksmai III” esmė yra ta, kad Europos Sąjungos valstybės – narės, įgyvendindamos direktyvą, konferencijų metu turi galimybę keistis informacija ir patirtimi, kartu spręsti iškilusias problemas, keistis idėjomis bei ieškoti būdų ir galimybių jas įgyvendinti, skleisti sukauptas praktines žinias ir geriausios patirties pavyzdžius. Taip pat dažnai organizuojamos mokomosios išvykos aplankant energiniu aspektu svarbius objektus įvairiose ES valstybėse.
ES valstybės – narės yra sukaupusios iš tiesų nemažai patirties įgyvendinant direktyvą. Ypatingai yra pasižymėjusios Danija, Belgija, Portugalija. Tačiau Lietuva taip pat turi kuo didžiuotis ir daugelyje sričių neatsilieka, bet gal net ir lenkia didžiąsias ES valstybes. Lietuva tikrai gali didžiuotis tokiais dalykais, kaip specialistų ir pastatų energinio naudingumo sertifikatų duomenų bazė ir registras su visuomenei prieinamais duomenimis, vieninga kompiuterinė pastatų sertifikavimo programa, efektyvi sertifikavimo proceso priežiūros ir kontrolės sistema, sąnaudų optimizavimo kainų atžvilgiu skaičiavimai. Pasibaigus EPBD CA III projektui laukiama naujo EPBD CA IV projekto starto. Su kitomis ES valstybių – narių institucijomis ir agentūromis, Lietuvos Respubliką šiame projekte ir toliau atstovaus bei šio projekto veiklą koordinuos Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC), glaudžiai bendradarbiaudamas su Aplinkos ministerija (AM).