gototopgototop

Aktualności

 
Pastatų energinio naudingumo įgyvendinimo pažanga Europos Sąjungoje
poniedziałek, 06 listopada 2017 08:00
There is no translation available !

Š.m. spalio 25-26 d. Bukarešte (Rumunijoje) vyko 4-asis Europos Komisijos remiamo ir finansuojamo projekto EPBD CA IV plenarinis posėdis, kuris skirtas įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2011/31/EB 11 (9) dėl pastatų energinio naudingumo. Šiame projekte Lietuvos Respubliką atstovauja VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC).

Š.m. spalio 25-26 d. Bukarešte (Rumunijoje) vyko 4-asis Europos Komisijos remiamo ir finansuojamo projekto EPBD CA IV plenarinis posėdis, kuris skirtas įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2011/31/EB 11 (9) dėl pastatų energinio naudingumo. Šiame projekte Lietuvos Respubliką atstovauja VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC).

Projekto dalyviai turi galimybę pasikeisti turima patirtimi bei įgyti naujos patirties įgyvendinant direktyvą dėl pastatų energinio naudingumo, rasti pačias efektyviausias įstatymų leidybos traktuotes bei formuoti labai svarbią efektyvaus energijos vartojimo politiką Europos mastu. Projekto EPBD CA IV esmė yra, kad ES valstybės narės, įgyvendindamos direktyvą dėl pastatų energinio naudingumo, konferencijų metu turi galimybę keistis informacija ir patirtimi, kartu spręsti iškilusias problemas, diskutuoti, keistis idėjomis bei ieškoti būdų ir galimybių jas įgyvendinti.

Taip pat šios konferencijos metu buvo pasiūlyta pavaizduoti savo šalies pasiekimus plakatuose, kuriuos valstybės narės parengė prieš vykdamos į konferenciją.  SPSC pristatė savo plakatą apie pastatų energinio naudingumo ekspertų ir  sertifikatų duomenų bazę ir registrą su viešai prieinamais duomenimis, vieningą kompiuterinę pastatų sertifikavimo programą, efektyvią sertifikavimo proceso priežiūros ir kontrolės sistemą. Šie plakatai buvo vertinamų įvairių šalių delegacijų. Prizinės vietos nebuvo skirstomos , tačiau pagal balus buvo išrinkti 3 informatyviausi plakatai, kuriuose pavaizduotas idėjas mielai įgyvendintų kitos valstybės narės savo šalyse. Tarp šių 3 plakatų pateko ir Lietuvos plakatas. Taip buvo įvertinti SPSC pasiekimai Europos Sąjungos mastu.

Duomenų bazės ryšiai

Projektas EPBD Concerted Action IV (Suvienyti veiksmai IV) turi savo tinklalapį (https://epbd-ca.eu), kuriame galima rasti daug informacijos apie direktyvos dėl pastatų energinio naudingumo įgyvendinimo.