gototopgototop
 
Korupcijos prevencija Drukuj Email
There is no translation available !

Korupcijos prevencija, kontrolė ir atsakomybė

Tobulinant įmonės darbuotojų profesinės etikos principus, SPSC darbuotojai dalyvavo korupcijos prevencijos mokymuse.

2017 m. kovo 13 d. VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro darbuotojai dalyvavo korupcijos prevencijos mokymuose “Kas naujo korupcijos prevencijoje?”.

Mokymuose darbuotojai buvo supažindinti su korupcijos statistika: kiek Lietuva yra pažengusi nesitaikstydama su korupcijos apraiškomis, ko tikisi apklausose dalyvaujantys respondentai- gyventojai, įstaigų paslaugų gavėjai. Kokios galimos korupcijos prielaidos SPSC, ir kokių prevencinių priemonių reikia ar būtina imtis? Aptarta, kodėl kyšis nebus dovana, o dovana kartais gali būti kyšiu. Ir ar tikrai nepriimti dovanos yra nemandagu? Ką turėtų žinoti įstaigos lankytojas, klientas? Kaip jį informuoti apie įstaigos dovanų politiką?

Ar tik įstaigos darbuotojas neša atsakomybę,ar ir įstaigos klientas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už kyšio davimą? Kaip sukurti antikorupcinę sistemą, kuri netoleruotų kyšio davimo situacijų, apsaugotų darbuotojus nuo provokacijų ir leistų įstaigos administracijai sukurti stiprų ir skaidrų valdymą?

Šiuo metu SPSC darbuotojai pasirašo nešališkumo deklaracijas, yra pasirašytinai supažindinti su instrukcija – kaip teisingai elgtis kyšio davimo situacijose. Naujai iškilusios užduotys – viešų ir privačių interesų deklaravimas, bei dovanų politika.